گروه وکلای بین المللی دفاع یاران

مرکز مشاوره حقوقی بصورت حضوری و تلفنی

خانواده

دعاوی خانواده :

گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت دارای وکلای مجرب و متخصص در رسیدگی به امور دعاوی خانواده و مشکلات خانوادگی و پرونده‌های حقوقی و کیفری ، ناشی از مسائل زناشویی می‌باشد.

 

دعاوی خانواده از شایع‌ترین دعاوی کنونی کشور می‌باشد و با توجه به پیچیدگی‌ و گستردگی قوانین و مقررات حاکم بر این دعاوی و نیز با توجه به تغییر و تحولات گسترده که به موجب قانون مصوب حمایت در سال 1391 ایجاد شده است ، اطلاعات و آگاهی از قواعد و احکام برای پیش برد اهداف و تضمین منافع و جلوگیری از تضییع حقوق زوجین ، لازم و ضروری است .

 

 در نتیجه برای احقاق حق خود و کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر نیازمند به یک حقوقدان متخصص که از دانش و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار باشد خواهید بود.

 درصورت عدم به کار گرفتن از چنین حقوقدان یا وکیلی امکان بروز خسارت جبران ناپذیری وجود دارد. لذا برای جلوگیری از چنین رخ‌دادی از وکلا و حقوقدانان با تجربه گروه حقوقی بین‌المللی دفاع یاران عدالت، مشاوره و راهنمایی در زمینه دعاوی خانواده و دیگر زمینه ها مطالبه نمایید .

 

 گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت دارای وکلای متخصص در زمینه دعاوی خانواده آماده ارائه ویژه‌ترین خدمات حقوقی خود به موکلین و مراجعین خود می‌باشد .

 

موارد مطرح و مهم در حوزه دعاوی خانواده شامل :

 • دعاوی مربوط به درخواست طلاق و صدور گواهی عدم امکان سازش
 • دادخواست فسخ نکاح
 • دعوای ابطال نکاح
 • دعوای اثبات زوجیت
 • دعوای نفی زوجیت
 • دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ازدواج و ثبت آن
 • دعوای الزام به ثبت طلاق
 • دعوای الزام به ثبت رجوع از طلاق در ایام عده
 • درخواست تجویز ازدواج مجدد
 • دعاوی حضانت و یا سلب حضانت
 • دعاوی مطالبه نفقه زوجه و ترک انفاق
 • دعاوی مطالبه اجرت‌المثل ایام زندگی
 • دعاوی الزام به تمکین
 • استرداد جهیزیه
 • دعاوی مطالبه مهریه
 • نفقه فرزند
 • ملاقات با فرزند
 • تنفیذ طلاق
 • اثبات سلب
 • توقیف اموال بابت مهریه (تامین خواسته )
 • استرداد هدایا
 • اعسار از پرداخت مهریه

 

از ابعاد دیگر پرونده‌های خانواده مربوط به مسائل مرتبط با عقد موقت بین زوجین می‌باشد که مسائلی همچون مهریه و ثبت رسمی صیغه نامه و تبدیل شدن به عقد دائم را شامل می‌شود. در بسیاری از پرونده‌ها مشکلاتی که به وجود آمده عموماً بعد از باردار شدن و اثبات نسب و تعیین تکلیف جنین یا فرزند می‌باشد .

برای مشاوره در امور ارث و تعیین نام خانوادگی فرزندان متولد شده ناشی از ازدواج موقت و یا دریافت نفقه زوجه و فرزندان حاصل از این نوع ازدواج‌ها از گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت مشاوره تخصصی حقوقی – فقهی مطالبه نمایید .

 

 

دعاوی خانواده

 

 

تمکین 

از مسائل مهم دیگر که در دادگاه‌های خانواده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد بحث تمکین یا دادخواست عدم تمکین زوجه  می‌باشد ، ناگفته نماند گرچه در این مبحث قصد داریم عدم تمکین زوجه را مورد بررسی و تفسیر قرار بدهیم اما عدم تمکین شامل حال زوج نیز میگردد که در آینده به این موضوع نیز خواهیم پرداخت .

تمکین به وظایف عادی و خاص زوجه در مقابل زوج و خانواده تصریح می‌شود.

زنی که از همسر خود حرف شنوی ندارد و به طور خود مختار عمل می‌کند و شوهر نیز نمی‌تواند به صورت عادی ایشان را به اجرای وظایف زناشویی و فرزندداری و سایر وظایف مربوط به زندگی دعوت کند که در این مرحله زن را ناشزه می‌نامند البته اگر پس از ارائه دادخواست عدم تمکین ، زوج بتواند نشوز زن را به دادگاه خانواده اثبات نماید .

 

در پرونده‌های تمکین حسن اخلاق بین زوجین نسبت به یکدیگر و سایر اعضا خانواده هم میتواند مورد بررسی دادگاه قرار گیرد ، همچنین درصورتی که زوجه اعلام نماید که محل زندگی و یا وسایل زندگی نقص و کمبود  اساسی دارد و یا در شان زن نمی‌باشد این امر میتواند به دستور قاضی مورد بررسی واحد مددکاری دادگاه خانواده قرار ‌گیرد ، در نظر داشته باشید که زنی که سالها در روستا زندگی میکرده است نمی‌تواند در این مرحله از رسیدگی ادعاهای زیادی بر عرف زندگی خویش داشته باشد و زندگی خودش و همچنین لوازم زندگی خویش را با یک زندگی  شهری درجه یک مقایسه کند و همچنین مقدار دارائی زوجه و سطح تحصیلات زوجه نیز در این امر مورد توجه به دادگاه خانواده قرار می گیرد که البته ناگفته نماند زنی که در روستا و یا درشهری کوچک زندگی میکرده است ، می‌تواند شرایط و لوازم زندگی بسیار مجلل و رفاه نسبی و متعارف با نظر خویش  را از همسر خود بخواهد ، به شرط تفاهم بین زوجین و همچنین در زمانیکه این موضوعات را در شروط ضمن عقد در عقدنامه و یا بعداً درشروط عقدنامه اضافه کرده باشد .

 

از دیگر مسائل مربوط به تمکین زوجه عبارت است از تمکین خاص ، که تمیکن خاص اشاره به روابط زناشویی بین زوجین دارد و در قانون و شرع به این  امر توجه بسیار شده است .

 

هرگونه بی توجهی و یا عدم تمکین زوجه در امور زناشویی می‌تواند باعث ناشزه شدن زن بشود مگر اینکه زن در موقعیت‌های خاصی قرار داشته باشد که این مواقع نیز در قانون مشخص گردیده است از جمله در زمان عادت ماهانه و یا در زمان بارداری و یا سایر موارد مصرح در قانون و شرع ، همچنین در قانون نسبت به حسن رفتار زوجین به یکدیگر تاکید شده است و زن و شوهر هردو موظف هستند که با احترام نسبت به یکدیگر رفتار نمایند و رفتارهای پر خطر و کتک کاری و فحاشی و حتی بی توجهی نسبت به یکدیگر جز موارد عدم حسن رفتار قرار دارند .

 

زوجین باید آگاه باشند که زندگی مشترک شامل فراز و نشیب ‌های فراوانی می‌باشد که این مسائل در سالهای زندگی به وفور قابل لمس و مشاهده خواهند بود و لزومی ندارد که اختلافات کوچک را به عدم تمکین ارتباط بدهند و به صورت فوری اقدام قانونی برعلیه یکدیگر انجام بدهند ، بلکه می‌بایست با بالا بردن آگاهی های لازم با صبوری زیاد نسبت به ترمیم روابط اقدام نمایند و از مشاوره روانشناسان امور خانواده و همچنین مشاوره حقوقی بهره‌مند شوند و اقدامات قانونی را در اولویت رفتاری خویش قرار ندهند.

 

ارائه هرگونه مشاوره حقوقی امور خانواده بصورت تلفنی با تعیین وقت قبلی و واریز مبلغ مشاوره امکان‌پذیر می باشد .

 

 

دعاوی خانواده2

 

 

گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت پس از پذیرش پرونده‌های مراجعین و موکلین خود در ابتدای کار پرونده آنان را توسط کارشناسان – حقوقدانان و وکلای متخصص پایه یک دادگستری بصورت کاملاً تخصصی مطالعه و بررسی می‌کنند و تمامی مراحل قانونی و راه حل های موجود را به موکلین خود توصیه می‌کنند و در صورت عقد قرارداد وکالت در تمام طول زمان دادرسی همراه موکلین خود بوده و مسئولیت پیگیری پرونده را به عهده خواهند گرفت.

 در تمام دوران دادرسی حقوقی پرونده در محاکم قضایی عده‌ای از کارشناسان مجرب و خبره در زمینه حقوق خانواده با بررسی‌های همیشگی و مستمر جریان پرونده هر فرد به ارائه و پشتیبانی در روند دادرسی می‌پردازند که این خود از مهم‌ترین ویژگی‌های گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت می‌باشد.

گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت آماده ارائه برترین‌ها به مراجعین محترم می‌باشد .

امید آن داریم با دریافت مشاوره‌های حقوقی و تخصصی در کلیه امور خانوادگی و مالی و سایر مسائل دیگر آسوده خاطر و بدون نیاز به محکه قضایی مسائل مهم زندگیتان را مرتفع سازید.

 

 

در این مجموعه حقوقی با همکاری وکلای خوب و مجرب دادگستری کلیه خدمات وکالتی در زمینه‌های ازدواج ، طلاق توافقی ، مطالبه مهریه ، اعسار از پرداخت مهریه ، نفقه ، اعسار از هزینه‌های دادرسی ، استرداد جهیزیه ، استرداد هدایای دوران نامزدی، حضانت فرزند ، اجرت‌المثل ایام زوجیت و سایر دعاوی مربوط به امور خانواده با دقت و سرعت کافی قابل پیگیری قضایی می‌باشد .

 

عقد قرارداد وکالت در زمینه دعاوی طلاق و اثبات عدم تمکین ، طلاق توافقی ، بدون نیاز به حضور زوجین در دادگستری ، قبول وکالت در پرونده‌های حضانت فرزندان ، سلب حضانت ، ملاقات طفل ، دریافت اجرت‌المثل ایام زناشویی و تنظیم و نگارش توافقنامه‌ی طلاق و سایر دعاوی مربوط به روابط زناشویی امکان پذیر می‌باشد .

 

وکلا و مشاوران ارشد حقوقی گروه وکلای دفاع یاران عدالت در هریک از پرونده‌های حقوقی خانواده با موضوعات گفته شده ، همواره تلاش بر حل مشکلات و همچنین ارائه برترین و تخصصی‌ترین خدمات حقوقی و نیز ارائه برترین راهکار‌ها و خدمات مشاوره‌ای به مراجعین گرامی را دارند .

 

 

برچسب ها : نفقه ، طلاق ، طلاق توافقی ، حضانت فرزند ، سلب حضانت ، حضانت ، اجرت‌المثل ، استرداد جهیزیه ، دعاوی خانواده ، ملاقات فرزند ، مهریه ، مطالبه مهریه ، اعسار ، استرداد هدایای نامزدی

 

 

لوگو-دفاع یاران

همین حالا با ما تماس بگیرید.

تلفن:
۴۴۱۰۸۷۲۲-۰۲۱