گروه وکلای بین المللی دفاع یاران

مرکز مشاوره حقوقی بصورت حضوری و تلفنی

املاک

دعاوی املاک

دعاوی املاک و اراضی :

 

گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت دارای کارگروه تخصصی در زمینه دعاوی املاک و اراضی ، خدمات تخصصی و حرفه‌ای خود را به مراجعین محترم ارائه می‌دهد.

 

خرید و فروش املاک مسکونی ، گواهی عدم خلاف و پایان‌کار ساختمانی ، گواهی تسویه حساب‌های هرگونه عوارض با شهرداری ، اجاره مسکونی ، نگارش اجاره‌نامه‌ها ، خرید و فروش و اجاره املاک صنعتی مانند کارخانجات و کارگاه‌‌‌های تولیدی ، نحوه‌ی خرید و یا واگذاری املاک تجاری در مناطق ویژه اقتصادی ، خرید و فروش انواع زمین‌های کشاورزی و باغ‌های مثمر ، قراردادهای مزارعه و مساقات، نحوه‌ی نگارش و تنظیم انواع قراردادهای املاک صنعتی و تجاری ، تمامی این موارد نیازمند تخصص و تجربه‌ی خاصی می‌باشد که به‌صورت کاملاً تخصصی توسط گروه وکلای بین‌المللی دفاع یاران عدالت به مراجعین و موکلین محترم ارائه می‌گردد .

 

قراردادهای وکالت در موضوعاتی مانند :

کلیه دعاوی املاک شامل دادخواست الزام به سند رسمی ، طرح شکایت بابت رفع مزاحمت های ملکی ، کلیه امور مربوط به حق سرقفلی و سایر حقوق مربوط به املاک ورثه‌‌ای و املاک وقفی و رفع بازداشت املاک در اداره ثبت توسط گروهی از مجربترین افراد پذیرفته می‌شود.

 

اجاره نامه مسکونی :

در زمان تنظیم قراردادهای اجاره واحد‌های مسکونی چندین نکته قابل توجه می‌باشد که می‌بایست توسط موجر و مستاجر رعایت شود ، از جمله این موارد مهم ذکر تمام نکات نحوه تحویل ملک و شرایط خاص آن به مستاجر و همچنین متعلقات و امکانات خاص متعلق به واحد مسکونی می‌باشد از جمله شرایط استفاده و نگهداری از کولر ، فن کوئل و ….

نکته دیگر : هزینه‌های تعمیرات جزئی و کلی واحد مسکونی قبل از تحویل می‌باشد که البته بعد از تحویل ملک نیز شرایط خاصی در هزینه‌های نگهداری و شارژ و یا سایر هزینه‌های مربوطه می‌باشد و با اینکه در قانون مالک و مستاجر و یا قوانین دیگر قید گردیده است ، مجدداً ذکر گردند ، چرا که ممکن است شخصی به عنوان موجر شرایط خاصی را برای نگهداری از امکانات ملک خود بخواهد ارائه دهد بطور مثال ، نحوه نگهداری از درختان و گل‌های باغ و  باغچه ، که این موضوعات در برخی اوقات باعث اختلاف بین موجر و مستاجر گردیده است .

ناگفته نماند که موارد اصلی در قراردادهای اجاره توسط مشاورین املاک حتماً قید خواهد گردید و منظور ما از این گفتار صرفاً قید شرایط خاص و ویژه برای یک واحد مسکونی با امکانات می‌باشد که می‌توان برای استفاده و نگهداری از آن‌ها نیز در قرارداد شرط گذاشت و هیچ منع قانونی برای این منظور وجود نخواهد داشت.

 

واگذاری املاک به صورت کلیدی :

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که مالکین مغازه‌های قدیمی که به صورت سرقفلی معامله شده‌اند واگذاری و فروش مغازه را با یک قیمت قطعی بصورت کلیدی به فروش می‌رسانند و کلیه مسئولیت‌های ملک مذکور با خریدار جدید می باشد.

 از جمله این مسئولیت‌ها هماهنگی‌های لازم به جهت تغییر صنف و شغل مغازه مذکور می باشد که این امر می‌بایست با رضایت کامل مالک ملک انجام پذیرد و ممکن است که دریافت رضایت بابت تغییر شغل غیر ممکن باشد و یا اینکه خواسته‌های مالی مالک و یا مالکین را ، خریدار جدید نتواند برآورده سازد مسئله دیگر اجازه انتقال و واگذاری از طرف مالک ملک ، و مالک سرقفلی می باشد که باید حداقل بعد از تنظیم مبایعه نامه بصورت بلاعزل در یکی از دفترخانه‌های اسناد رسمی انجام پذیرد.

این مجموعه حقوقی آمادگی کامل جهت حضور مشاورین حقوقی در محل جلسات یا معاملات ملکی را دارد . گروه وکلای بین المللی دفاع یاران عدالت با همکاری وکلای پایه یک دادگستری خدمات مشاوره‌ای و نظارتی بر این معاملات را به موکلین محترم ارائه می‌دهد ، همچنین با توجه به تجربیات و رزومه‌ کاری موفق در عقد قراردادهای بیع و اجاره و  نیز شرکت در دعاوی املاک تجاری و صنعتی و به ویژه املاک وقفی برترین خدمات ملکی را ارائه می‌دهد .

 

 

برچسب‌ها : املاک وقفی ، املاک تجاری ، بیع قرارداد ، وکیل ملکی ، نگارش قرارداد ، وکیل امور ملکی ، خدمات ملکی ، املاک صنعتی ، املاک مسکونی ، قرارداد مشارکت در ساخت  ، املاک و اراضی

 

 

لوگو-دفاع یاران

همین حالا با ما تماس بگیرید.

تلفن:
۴۴۱۰۸۷۲۲-۰۲۱